7 rad, jak zvládnout hlídání

19. srpna 2016 v 19:56 | Rositablog |  Všehochuť
Všechny malé děti mají ve zvyku neposlouchat. Tedy alespoň neposlouchat ty, kteří je hlídají. A já s tím mám bohaté zkušenosti, to mi věřte. Moje první hlídání začalo, když mi byly 4 roky. A řeknu Vám, od mojich rodičů nebylo rozumné dávat mě, takovému- andílkov-i, hlídat 2 leté dítě. No, nebudu Vám vyprávět, co jsem mu prováděla. Ale moje pořádné hlídání začalo před 2,5 rokem. Hlídala jsem 1,5 letou sestřenici Charlotte. 2 měsíce v kuse. A během těch 2 měsíců jsem se naučila pár fíglů, jak se z toho všeho nezbláznit.
1.) NESTRAŠTEPlačící
Dítě Vás musí mít rádo a obdivovat, aby Vás poslouchalo. Místo strašení podpořte dětskou fantazii a zkuste pár fyzikálních triků a vysvělete je tak, že jste čarodějnice.
2.) AKTIVNÍ HLÍDÁNÍÚžasný
Děti milují, když si s nimi někdo hraje. A proto není moc dobré je posadit před televizi. Zkoušejte je zabavit malováním, zpěvem, zábavnou formou učení (například jemné motoryky), tancem, skládáním lega, pexesem, některé děti sportem, a nebo je jen vezměte na čerstvý vzduch na krátkou procházku, na které se unaví.
3.) ČTĚTENevinný
Děti mají rády pohádky a již v útlém dětství si vyvýjejí vztah k literatuře. Čtěte jim české pohádky, např. Makovou panenku, Vílu Amálku nebo Rákosníčka.
4.) JÍDLOS vyplazeným jazykem
Mnoho lidí, co hlídají, krmí malé děti cukrovinkami. To je ale špatně. Dítě získá energii a bude řádit ještě víc. Ale za odměnu je to v pořádku.
5.) PŘEKVAPTE, VYCHOVÁVEJTE A CHVALTEPřekvapený
I my, když jsme byli malí, jsme byli "bordeláři". Učte děti čistotě a dejte jim za práci např. umývání podlahy nebo činnost, kterou si vyberou. Překvapíte tím nejen dítě, ale i maminku. Ale práci vždy musí splnit, jinak si dítě zvykne, že se vyhnou povynnostem. Po slpnění úkolu dítě pochvalte a odměňte.
6.) ŽÁDNÉ TĚLESNÉ TRESTYKřičící
Místo tělesných trestů pošlete dítě na 3 min. do kouta a ať se dívá do zdi, za každé otočení mu udělte 1 minutu navíc. Je to mnohem účinější, než pohlavek.
7.) UČTEUsmívající se
Pokud dítě neumí chodit na nočník nebo chodit, učte ho to. Nebo ho učte jen nějakou básničku či píseň. Přece jen, sedění na nočníku je příjemnější než poslouchání dětského řevu.
Doufám, že Vám tyto rady pomohou při hlídání malých dětiček
.
 

7 lidí ohodnotilo tento článek.

Komentáře

1 magicmax magicmax | Web | 19. srpna 2016 v 20:14 | Reagovat

Pani! nÁDHERNÝ ČLÁNEK! Takhle dobrých článků moc na celém blog.cz není. Opravdu máte bohaté skušenosti. Takže až na to čtení by mi to šlo. To mně opravdu potěšilo.
Nádherný článek opravdu se mi líbil i s jeho podrobnostmi. Bravo.
Jen někdy upravte menu ať mu to víc (takový problém má hodně blogerů) a bude to tu božský!

2 Rositka Rositka | E-mail | Web | 20. srpna 2016 v 17:52 | Reagovat

[1]: Drahý Magicmaxi,
děkuji Vám za lichotku a Vaši radu určitě uposlechnu :-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama