Prosinec 2016

Fake na Facebooku - den první (24 h)

29. prosince 2016 v 21:02 | Rositablog |  Historky
Byla nuda, na mě zaútočila střevní chřipka a v hlavě se mi zrodil naprosto šílený nápad - založit si fake profil na FB. Nejprve jsem tedy našla na netu fotografii nějaké 23 leté ženy se zrzavými vlasy a poprsím č.6, byla to snad jediná fotka, která za něco stála. V počítačovém programu na úpravu fotek jsem tu paní trochu upravila (nalíčila, vybělila zuby atd.). Dále mé prstíky vyplnily registrační přihlášku a upravily profil.
Profil byl hotový a zbývalo už jen jediné - najít na facebooku nějaké "přátele". Vyhledala jsem tedy muže i ženy různých věkových kategorií, sexuálních orientací, národností a ras. Celkem jich bylo 50. Teď už nezbývalo nic jiného, než čekat. Zavřela jsem notebook a šla spát.
Když jsem se vzbudila bylo asi 23 hodin, tedy 4 hodiny po založení fakeprofilu. Otevřela jsem svůj milovaný notebook a podivila se. Můj profil byl zavalený zprávami tipu ahoj krasavice, nazdárek princezno a celkem 147 žádostmi o přátelství. Během těchto 4 hodin mě lidé zařadili do různých skupin a konverzací.
"Plap", ozvalo se v mém pokoji, přišla mi zpráva. Teď tedy šlo do tuhého, musela jsem odpovídat na desítky zpráv a litovala jsem svého rozhodnutí... Nakonec mě nebavilo každému psát "dobrou noc" a rozloučila jsem se hromadně na zdi.
Asi v 16 hodin za mnou přišla kamarádka a společně jsme se jukli na fakeprofil. Podivily jsme se. Není divu, za 16 hodin na fakeprobilu bylo 316 žádostí o přátelství a 174 zpráv, převážně od lesbiček. Kamarádce jsem dala heslo od profilu a rozložili jsme si úkoly - ona si vzala nas starost muže a já ženy. Řeknu Vám, bylo to "hustý". Chodily nám takové ty "sprosté" nabídky a fotky, dokonce tu byla i jedna nabídka k sňatku. Ale také (a teď se podržte) se mě snažila nějaká žena "přetáhnout" k islámu. Řekla jsem tedy kamarádce že končím a že ať si s tím profilem dělá co chce.
Nedalo mi to, zavolala jsem kámošce a oznámila jí, že se na tem fake ještě párkrát podívám. Ve 22 hodin jsme měli něco málo přes 700 přátel. Na zádech mi naskočila husí kůže a radši jsem se odhlásila šla spát....